Návštěvnost
Návštěvnost:
ONLINE:6
DNES:93
TÝDEN:3588
CELKEM:2015033
Na základě smlouvy o poskytnutí dotace byla obci Rapotín v roce 2022 poskytnuta dotace z rozpočtu Olomouckého kraje z Programu na podporu cestovního ruchu a zahraničních vztahů 2022 na projekt s názvem „Rapotínské slavnosti“.
Příspěvek ve výši 54 359,-Kč bude použit na částečnou úhradu nákladů spojených s organizací již 10. ročníku „Rapotínských slavností“, které se konaly ve dnech 12.8. - 14.8.2022 tj. konkrétně na honorář za vystoupení účinkujících.
Slavnosti začínaly již v pátek večer promítáním pod širým nebem v areálu TJ Jiskra Rapotín. Hlavní program probíhal následující den od 14:00h. Pro děti byla připravena řada atrakcí, skákací hrad, trampolína, malování na obličej, vlasové studio a mnoho dalších. Velkým lákadlem, a to nejen pro děti, byla science show Pevnosti poznání z Olomouce.
Sobotní program zahájila cimbálová muzika CML, poté místní kapela AG4 Group a následně skupina The Reason. Hudební hvězdou letošních slavností byla skupina Buty. Sobotní program zakončil velkolepý ohňostroj.
K Rapotínským slavnostem určitě neodmyslitelně patří i soutěž „O nejlepší rapotínský koláč“.
Slavnosti v neděli zakončila Rapotínská pouť Nanebevzetí Panny Marie. Ráno byla v kostele poutní mše s žehnáním bylin, odpolední požehnání a posezení při hudbě na farní zahradě, občerstvení a atrakce pro děti.
Slavnosti se svým bohatým programem přilákaly tisíce návštěvníků z celého Olomouckého kraje a tato třídenní akce měla obrovský úspěch a přispěla k rozvoji cestovního ruchu v Olomouckém kraji.
Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Olomouckého kraje
Návštěvnost:
ONLINE:6
DNES:93
TÝDEN:3588
CELKEM:2015033
Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.